Stránky bez přístřeší                


 Zpět     

Napíši článek  březen 2019
   Je měsíc březen. K lidem bez domova se dostávám méně. Děkuji Bohu, že existují sociální instituce, které dokážou reagovat na nedostatek potřeb lidí bez domova, a nejen na nedostatek potřeb, ale také na nedostatek rozumu některých těchto lidí. Jak se říká, nasyť chlebem, ale také nasyť slovem - inspiruj. Jedno přísloví říká: "bij prostoduchého a zmoudří". Současná legislativa bere bití jako protizákonné, a také je otázkou, zda zde slovo bití není v rozporu s humanitou. Nejedná se také o obraz - metaforu? Nemá zde být více napomínání, vyučování, domlouvání, ale také odmítnutí další komunikace?

Na ulici je to zřejmě již jiné. Na ulici máme jen malé možnosti reagovat na něčí potřebu neznámého člověka. A jde to vůbec? Když přemýšlím nad tímto tématem, vybavuje se mi přísloví, které v nepřesné citaci zní takto "trochu se napiješ... a druhý den řekneš: Au, kdo mne takto zbil?". Možná je to úsměvné, nicméně poslední přísloví hovoří o tom: "Dejte vína bezdomovci, až zapomene na své trápení".

Je zřejmě rozdíl práce v tom, kdo je opravdový člověk bez domova a ten, kdo se za něj jen vydává. (Citace jsou uvedeny z knihy přísloví z knih biblí, volný překlad) .. (03/2019)

reagovat     editovat     smazatReakce:
ok..... Charli (08/2019)